FOLIE ANTYWŁAMANIOWE

Home  /  Dla domu  /  FOLIE ANTYWŁAMANIOWE
Folie antywłamaniowe dla firm zdjęcie przedstawia wbitą siekierę w szybę okna, które jest zabezpieczona folią antywłamaniową

Folie bezpieczne to samoprzylepne powłoki ochronne do stosowania w pomieszczeniach i obiektach, gdzie ochrona i bezpieczeństwo stanowią priorytet. Głównie dotyczy to budynków użyteczności publicznej (szpitale, szkoły, hale produkcyjne itp.). Mają również zastosowanie w przemyśle transportu publicznego jako zabezpieczenie przed zarysowaniami i zamalowaniem na przeszkleniach. W razie stłuczenia utrzymują szybę w ramie, chroniąc ludzkie życie.

W 99% zatrzymują promieniowanie UV, które jest przyczyną raka skóry i płowienia elementów wnętrza.

Są obowiązkowe w instytucjach publicznych.  Posiadają atesty ITB od klasy 01 do P2A. Spełniają wymogi systemów HACCP, BRC i IFS.

  • zabezpieczają przed kradzieżą, włamaniem, napadem
  • w razie stłuczenia utrzymują szybę w jednym elemencie
  • w 99% zatrzymują promieniowanie UV
  • posiadają atesty ITB od klasy 01 do P2A
  • chronią przed skutkami wybuchu

Kontakt

Telefon:

602 322 059

Email:

biuro@artfolplus.pl

Polecane usługi

Jak działają folie antywłamaniowe domowe?

Folie antywłamaniowe nazywane również folią bezpieczeństwa to folie wykonane z poliestru. Są przezroczyste, wytrzymałe i elastyczne. Bardzo skutecznie wzmacniają strukturę szkła, które tym samym jest bardziej odporne na uszkodzenia spowodowane rzuconym kamieniem lub uderzeniem ciężkiego przedmiotu. W sytuacji gdy dojdzie do rozbicia szyby, szkło zostanie utrzymane przez folię w ramie okna, zapobiegając tym samym zranieniom. Folia poliestrowa zapewnia dodatkowe zabezpieczenie antywłamaniowe, ponieważ utrudnia sforsowanie okna i opóźnia działania włamywacza. To może skutecznie zniechęcić włamywacza do podejmowania dalszych prób wtargnięcia do domu. Warto także zauważyć, że folie antywłamaniowe domowe skutecznie odbijają promieniowanie UV, dzięki czemu ograniczają problem nagrzewania się pomieszczeń w okresie wiosenno-letnim.

W jaki sposób można wyposażyć dom w folie antywłamaniowe?

W pierwszej kolejności warto skonsultować wybór folii do domu ze specjalistą. Zapozna się on z typem okna,  jego wymiarami, a także indywidualnymi oczekiwaniami klienta, a następnie postara się zaoferować właściwą folię. Folie antywłamaniowe domowe montuje się tylko wewnątrz domu. Są to folie samoprzylepne odznaczające się dużą elastycznością, co znacznie zmniejsza ryzyko uszkodzenia folii w trakcie montażu. Warto nadmienić, że folie antywłamaniowe domowe dostępne w ofercie naszej firmy posiadają atesty ITB od klasy 01 do P2A, a ponadto spełniają wymogi systemów HACCP, BRC oraz IFS. Są one obowiązkowym elementem wyposażenia wielu budynków użyteczności publicznej, ale coraz częściej są wykorzystywane także w domach jednorodzinnych.

Czy warto wyposażyć okna w folie antywłamaniowe domowe?

Zdecydowanie tak, ponieważ zapewnią one domownikom znacznie większe bezpieczeństwo. Folie antywłamaniowe domowe wzmacniają szkło i znacznie utrudniają rozbicie okna, co może zniechęcić włamywacza do dalszych prób przedostania się do domu. Są to również folie bezpieczeństwa, które utrzymują rozbite szkło w ramie, chroniąc domownikom przed zranieniem. To dodatkowa ochrona przed aktami wandalizmu. Folie antywłamaniowe domowe odbijają promieniowanie UV, dzięki czemu mogą skutecznie ograniczyć problem nagrzewania się domu w okresie wiosenno-letnim. W okresie zimowym stanowią dodatkową warstwę termoizolacyjną. Jak widzisz, istnieje wiele argumentów przemawiających na korzyść wyposażenia domu w jakościowe folie antywłamaniowe.

ARTFOLplus folie okienne i przyciemnianie szyb Gdańsk, Gdynia | 2020 © All Rights Reserved