FOLIE LUSTRZANE

Home  /  DLA FIRMY  /  FOLIE LUSTRZANE

Folia lustrzana (folia lustro weneckie) to powłoka okienna (zewnętrzna lub wewnętrzna), która pokryta jest cienką warstwą aluminium, dzięki czemu część światła odbija, a część przepuszcza – dlatego też skutecznie uniemożliwia wgląd do wnętrza pomieszczenia, natomiast nie ogranicza widoczności na zewnątrz.

Przeciwsłoneczne folie lustrzane

Spełnia również funkcję folii przeciwsłonecznych, co oznacza że w okresie letnim redukuje nagrzewanie pomieszczeń aż do 80%. Jest najbardziej efektywna ze wszystkich rodzajów folii przyciemniających (lustro weneckie).

Zobacz, ile możesz zyskać z foliami lustrzanymi

  • zapewniają dyskrecję
  • redukują nagrzewanie pomieszczeń aż do 80%
  • w 90% redukują odblaski, chroniąc oczy i poprawiając komfort pracy
  • nadają budynkom nowoczesny i stylowy wygląd

Kontakt

Telefon:

602 322 059

Email:

biuro@artfolplus.pl

Polecane usługi

Folie lustrzane z efektem lustra weneckiego

Lustro weneckie to szczególny typ okna, które gwarantuje dobrą widoczność z perspektywy osób znajdujących się wewnątrz budynku, podczas gdy dla osób z zewnątrz jest ono jak lustro, w którym można się przejrzeć. Współczesna technologia pozwala nam uzyskać ten efekt dużo taniej, bez konieczności inwestowania w kosztowne okna. W zupełności wystarczy bowiem folia lustrzana, która jest skonstruowana w taki sposób, aby odbijać część światła przy równoczesnym zachowaniu przepuszczalności, tak, aby wnętrza były dostatecznie jasne. W zależności od potrzeb, folia lustrzana może być naklejona na wewnętrznej, ale i zewnętrznej stronie okna.

Szerokie zastosowanie folii lustrzanej

Folia lustrzana jest stosowana w wielu różnych obiektach użyteczności publicznej. Bardzo często na takie rozwiązanie decydują się właściciele budynków oraz lokali biurowych. Folia z efektem lustra weneckiego zapewni bowiem pracownikom wysoki komfort oraz należyty poziom dyskrecji, a jednocześnie powoli zachować dostatecznie jasne wnętrza. Warto również pamiętać o tym, że folia lustrzana zapewnia efekt folii przeciwsłonecznej, odbijając sporą część promieniowania słonecznego i chroniąc tym samym wnętrza budynku przed nadmiernym nagrzewaniem. Folie lustrzane coraz częściej stosuje się także w budynkach mieszkalnych – zarówno w domach, jak i mieszkaniach w bloku.

Folia lustrzana może być zastosowana w samochodzie. Zapewni ona lepszą widoczność, redukując natężenie promieni słonecznych oraz eliminując odbłyski i refleksy, które przeszkadzają kierowcy. Folia lustrzana zapewni również autu charakterystyczny i ciekawy wygląd. Jest to zatem rozwiązanie, które odznacza się zarówno wysoką funkcjonalnością, jak również estetyką. Nasi fachowcy pomogą Państwo dobrać optymalne rozwiązanie pod kątem zastosowania.

Jakie korzyści oferuje wybór naszej firmy?

Nasza firma funkcjonuje w tej branży od 2005 roku, dzięki czemu może pochwalić się dużym doświadczeniem oraz rozległą wiedzą. Współpracujemy z wieloma cenionymi producentami, oferując naszym Klientom jakościowe folie lustrzane, odznaczające się trwałością i żywotnością. Zatrudniamy wykwalifikowanych fachowców, którzy chętnie pomogą dobrać Państwu właściwy rodzaj folii, a następnie zajmą się profesjonalnym montażem. Od prawidłowego montażu folii lustrzanej w dużej mierze zależy jej efektywność oraz trwałość, a zatem warto powierzyć to zadanie specjalistom.

Jakie właściwości posiadają folie lustrzane domowe?

Do produkcji folii lustrzanych wykorzystywane są tworzywa sztuczne, takie jak poliester. Ponadto, jedna strona jest pokryta cienką warstwą aluminium. To właśnie warstwa aluminium pozwala uzyskać efekt lustra weneckiego – osoby znajdujące się na zewnątrz budynku nie mogą zobaczyć, co dzieje się w środku, podczas gdy osoby przebywające w domu mają pełną widoczność. Co ważne, folie lustrzane domowe wciąż gwarantują dostatecznie duże ilości światła dziennego wpływającego na komfort i dobre samopoczucie domowników. Folie są elastyczne, a zarazem odporne na uszkodzenia mechaniczne, co znacznie ułatwia montaż, a jednocześnie zapobiega zarysowaniom. Zewnętrzne folie lustrzane odznaczają się także wysoką odpornością na czynniki atmosferyczne.

Zewnętrzne i wewnętrzne folie lustrzane do domu

Folie lustrzane możemy podzielić na wewnętrzne oraz zewnętrzne. Wewnętrzne montuje się od strony wnętrza naszego domu. Zazwyczaj są nieco tańsze, a jednocześnie będą lepiej chronione przed uszkodzeniami. Szersze spektrum korzyści mogą jednak zapewnić folie zewnętrzne mocowane na zewnątrz budynku. Odbijają one większe ilości promieniowania słonecznego, dzięki czemu skuteczniej chronią przed nadmiernym nagrzewaniem budynku. A to dodatkowa funkcja, dla której folie lustrzane domowe cieszą się tak dużą popularnością. Wybór właściwej folii lustrzanej warto przedyskutować z wykwalifikowanym fachowcem, który sprawdzi specyfikę okien oraz samego budynku, a także zapozna się z indywidualnymi oczekiwaniami klienta. W ten sposób dużo łatwiej wyposażysz swój dom w funkcjonalne folie lustrzane.

Jakie korzyści mogą zaoferować folie lustrzane domowe?

Folie lustrzane do domu przede wszystkim gwarantują domownikom znacznie większy poziom dyskrecji. Nie musisz stosować w swoim domu zasłon lub rolet, aby uniemożliwić przechodniom zaglądanie do Twojego domu. Efekt ustaje po zmierzchu, kiedy wewnątrz domu zapalimy światło. Folia lustrzana zapewni efekt lustra weneckiego – osoby na zewnątrz nie będą widziały, co dzieje się w środku, podczas gdy osoby przebywające w środku mają pełną widoczność. Co ważne, folie lustrzane domowe skutecznie odbijają promieniowanie UV, dzięki czemu ograniczają problem nadmiernego nagrzewania się pomieszczeń w okresie wiosenno-letnim. Dodatkowo stanowią warstwę termoizolacyjną, która zapobiega utracie wyprodukowanego ciepła w okresie zimowym. A zatem, folie lustrzane domowe nie tylko zapewniają większą dyskrecję, ale również uczynią dom bardziej energooszczędnym.

ARTFOLplus folie okienne i przyciemnianie szyb Gdańsk, Gdynia | 2020 © All Rights Reserved